Teenused
Laste ja täiskasvanute hambaravi
Leiame kiire ja efektiivse lahenduse nii murdunud hamba taastamiseks kui ka valu leevendamiseks. Hambaravis on oluline koht hambahaiguste ennetamisel. Sellele aitab kaasa regulaarne kontroll ja õigeaegne haiguste avastamine.
Proteesimine
Proteesimisel asendatakse hammas või selle osa laboris valmistatud tehishambaga. Arsti ja patsiendi vahelise koostöö tulemusel valitakse materjalid ja asendusviis, millega tekkinud probleemi parima tulemuse saavutamiseks lahendada.
Implantatsioon
Hambaimplantaat asetatakse lõualuu sisse ja see asendab hambajuurt. Implantaadi peale on lihtne asetada hambakrooni. See on kõige tänapäevasem viis hamba asendamiseks ja püsib suus täpselt samamoodi nagu päris hammaski.
Implantaat ega implantaadikroon ei vaja erihoolitsust. Seda tuleb puhastada hambaharjaga 2 korda päevas nagu oma päris hambaidki.
Hammaste professionaalne puhastus
Hammaste professionaalne puhastus hõlmab endas soodapesu ja hambakivi eemaldust. Regulaarne puhastus aitab hambaid valgete ja tervetena hoida.
Ĺisaks on puhastus vajalik näiteks enne kaperaviga alustamist ja enne professionaalse valgenduse protseduuri.
Puhastust on soovitatav teha 1-2 korda aastas. Protseduur kestab 15-30 minutit.
Hammaste valgendamine
Valgendus aitab muuta hammaste tumenenud emaili heledamaks ja säravamaks.
Professionaalseks ja ohutuks valgenduseks on mitu varianti: valgendamine kliinikus või kodune valgendus kapede abil.
Kliinikus võtab valgendamine aega umbes 2h. Pärast protseduuri lahkud särava ja kauni naeratusega.
Koduseks valgenduseks tehakse patsiendile kliinikus hammastest jäljend ja selle järgi personaalsed valgenduskaped. Kaped koos professionaalse valgendusgeeliga tagavad kauni valgendustulemuse ka koduseinte vahel.
Tarkusehammaste eemaldamine
Tihti ei ole inimese lõualuud piisavalt suured, et tarkusehambaid ära mahutada ning seetõttu jäävad tarkusehambad ruumipuuduse tõttu kas igeme alla või lükkavad pureriti varem sirgena püsinud hambarea. Peetunud (igeme all olev) tarkusehammas põhjustab ebameeldivustunnet ning valulikkust ja vajab enamasti eemaldamist.
Tarkusehamba eemaldamine viiakse läbi hambaravitoolis, kohaliku tuimestusega ja kestab 15-45 minutit. Reeglina suunab patsiendi hambakirurgi vastuvõtule hambaarst või ortodont. Eemaldamise vajalikkus selgub pärast röntgenülevaate analüüsimist. Protseduur viiakse läbi hambaravitoolis, steriilses keskkonnas, kasutades kohalikku tuimestust. Vajadusel võib arst pärast protseduuri välja kirjutada antibiootikumikuuri. Samuti saavad kõik meie patsiendid soovitused eemaldamisjärgseks hoolduseks, et haava paranemine kulgeks lihtsalt ja muretult.
Transplantatsioon
Transplantatsioon on patsiendi oma hamba siirdamine puuduoleva hamba asemele. Hambasiirdamisega saab ravile mitte alluvaid või puuduolevaid hambaid asendada bioloogilisel teel ehk nagu öeldud – patsiendi oma hambaga (enamjaolt tarkusehambaga). Võrreldes hambaimplantaadiga on siirdamine ohutum ja tõhusam protseduur kaotatud hamba asendamiseks ning sobib lisaks täiskasvanud patsientidele ka lastele ja noorukitele.
Igemeplastika
Igeme taandumise ja juurte paljastumise korral aitab igemeplastika. Igemeplastika käigus korrigeeritakse iget suulae pehmete kudede abil. Igemeplastikat tehakse näiteks igeme mahu taastamiseks, paljastunud juurte katmiseks, juurekaariese profülaktikaks või esteetika parandamiseks.